sviesos vaikai

Lijana Petreikienė

Darželio įkūrėja, medicinos psichologė, verslininkė, mama.

Pradėjus psichologės praktikę veiklą ir konsultuodama vaikus, paauglius, suaugusiuosius supratau, kad turiu pašaukimą ir didelį norą prisidėti prie žmonių gerovės.

Vaikai – mūsų ateitis, šviesa. „Išjaučiau“, kad noriu prisidėti prie jų vystymosi bei gerovės sukurdama ugdymo įstaigą su ypatinga ugdymo metodika ir aplinka, kūrybiniu, novatorišku ir profesionaliu požiūriu į svarbiausius vaiko raidos aspektus.
„Šviesos vaikų“ darželio įkūrimo idėja gimė pamažu. Teko nemažai keliauti, gyventi užsienyje, auginant dukrą ir vedant ją į skirtingas ugdymo įstaigas iš arčiau pažinti skirtingų pedagoginių mokyklų ugdymo modelius, jų naudą, privalumus, trūkumus.
Dirbdama su vaikais stebiu, kad tradicinėse ugdymo įstaigose ne visada atliepiami šiuolaikinių vaikų ir jų tėvų poreikiai. Konsultuodama šeimas jau kurį laiką girdžiu poreikį tokio darželio, kur ypatingas dėmesys būtų skiriamas holistiniam vaiko ugdymui ir vaikų ugdymo procese nuolat dalyvautų psichologas – tokios ugdymo įstaigos, kurios vizija ir išpildoma „Šviesos vaikų“ darželyje.
Gyvendama Tauralaukio mikrorajone ir stebėdama, kiek daug jaunų šeimų kuria savo namus šiaurinėje miesto dalyje,  „Šviesos vaikų“ darželį įkūriau būtent čia- Tauralaukyje, Klaipėdoje.
Šis mano gyvenimo projektas- „Šviesos vaikų“ darželis – galimybė prisidėti prie bendruomenės, tuo pačiu suteikiant vertingą paslaugą tėvams ir vaikams.

Mūsų išskirtinumas

Kiekvienoje grupėje kasdien dirba

Auklėtojo -pedagogo funkcija yra rūpintis vaikučiais, ugdyti juos, užtikrinant, kad vaikai jaustųsi saugiai ir būtų skatinamas optimalus socialinis, emocinis, fizinis ir intelektinis vystymasis, atitinkantis jų raidą ir poreikius.

Šiuolaikinės technologijos, tokios kaip internetas, socialinės žiniasklaidos platformos ir mobilieji įrenginiai, suteikia vaikams nepriekaištingas galimybes, bet kartu sukelia priklausomybę ir prastesnę ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą.

Dažnas vaikas patiria sunkumų išlaikyti sveiką pusiausvyrą tarp realaus ir virtualaus pasaulių. Technologijų naudojimo perviršis neigiamai atsiliepia vaikų elgesiui, dėmesio sukaupimui, išlaikymui, mažina socialines sąveikas, didina dirglumą, stebimas sumažėjęs nuotaikos lygis, padidėjęs nerimastingumas bei mažesnis fizinis aktyvumas.

Grupėse dirbantys psichologai daugiau dėmesio skiria suprasti vaikų elgesį, emocijas ir problemų priežastis bei suteikti reikiamą pagalbą tinkamai ir laiku. Jie padeda vaikams įgyti „įrankių“ir įgūdžių, kad jie galėtų geriau valdyti savo emocijas, sprendžiant problemas ir ugdant socialinius ryšius. Psichologas bendradarbiaudamas su pedagogais, teikdamas jiems patarimus ir mokymus, padeda geriau suprasti ir rūpintis vaikais, suvokti jų individualius poreikius ir užtikrinti tinkamą emocinę ir psichologinę paramą.

Apibendrinant, psichologo darbas vaikų grupėse yra skirtas padėti vaikams įveikti emocinius sunkumus, spręsti problemas ir ugdyti sveiką elgesį bei santykius.

Mūsų specialistų komanda taip pat apima ir kitus specialistus:
- Muzikos mokytojus;
- Šokių mokytojus;
- Teatro mokytojus;
- Anglų kalbos specialistus;
- Logopedus.

sviesos vaikai

Aukščiausi standartai

Mūsų komandą sudaro aukštos kvalifikacijos, nuoširdūs, rūpestingi savo sričių specialistai, kurie turi ne tik didelę patirtį dirbant su vaikais, nuolat tobulina savo žinias ir įgūdžius, dalyvauja mokymo programose ir seminaruose, siekdami užtikrinti aukštą pedagoginės ir psichologinės praktikos lygį, bet ir gebantys sukurti šiltą ir saugią aplinką, kurioje vaikai gali jaustis laukiami ir mylimi.

Mūsų darželio specialistai glaudžiai bendradarbiauja su tėvais, siekdami užtikrinti bendradarbiavimą tarp šeimos ir darželio, kas yra labai svarbu vaikų vystymuisi. Jie
teikia tėvams patarimus ir informaciją apie vaikų pažangą, organizuoja susitikimus ir atviras duris, suteikiant galimybę susipažinti su darželio gyvenimu ir veikla.