Darželis įsikūręs Klaipėdos mieste, Tauralaukio mikrorajone. Ramioje rajono vietoje, gamtos apsuptyje.

„Šviesos vaikų“ darželiui stengiamės sukurti harmoningą, jaukią ir ramią aplinką, kuri skatintų vaikų kūrybiškumą, vidinę ramybę, galimybę augti ir tobulėti nuostabioje mokymosi aplinkoje.

Aplinkos apibūdinimą galima pradėti nuo pačio darželio pastato. Jis yra šiuolaikiškas, naujas ir erdvus. Didelė, švari teritorija apželdinta žalia žole, medžiais, gėlėmis sukuria ramybės, grožio ir estetikos atmosferą. Įrengtos lysvės sodinimui leidžia vaikams stebėti augančius augalus, auginti daržoves, gėles, suprasti gamtos ciklus, kas skatina vaikų ekologinį sąmoningumą ir pagarbą gamtai.

Kuriant išskirtinę darželio aplinką didelis dėmesys skirtas darželio interjerui

Projektuojant erdves atsižvelgta, kad interjeras būtų ne tik saugus ir šiuolaikiškas, tačiau atmosfera būtų jauki, skatintų vaikų kūrybiškumą, fizinį aktyvumą, bendravimą, saugumo jausmą ir norą leisti dienas darželyje. Darželyje kiekvienai erdvei parinktos atitinkamos spalvos, natūralūs medžių, gamtos elementai. Patogios ir saugios erdvės skirtos tiek mokymuisi, tiek žaidimui, sportui/judėjimui, poilsiui.

Gyvūnų kambarys darželyje:

Įrengtas atskiras gyvūnų kambarys, kuriame galėsime lankytis kasdien! Auginsime ir rūpinsimės naminiais gyvūnėliais- žiurkėnais, jūrų kiaulytėmis, triušiukais, papūgėlėmis.  Gyvūnų kambarys darželyje yra puiki vieta ugdyti vaikų suvokimą apie gyvūnų pasaulį ir jų priežiūrą. 

sviesosvaikai

Gyvūnų kambarys suteikia vaikams galimybę tiesiogiai stebėti ir tyrinėti gyvūnus. Tai yra galimybė pamatyti skirtingas gyvūnų rūšis, stebėti jų elgesį ir mokytis apie jų mitybą bei priežiūrą. Vaikai mokosi kaip elgtis su gyvūnais, būti atsargūs ir gerbti jų poreikius.

Gyvūnų kambarys yra puiki vieta mokytis apie biologiją ir gamtą. Vaikai išmoksta apie skirtingas gyvūnų rūšis, jų gyvenimo ciklą, maisto grandinę ir ekosistemas. Tai padeda vaikams įgyti pagrindinį supratimą apie gamtos procesus ir svarbą.

Gyvūnų kambarys padeda ugdyti vaikų atsakomybės jausmą ir rūpinimąsi. Vaikai turi galimybę padėti prižiūrėti gyvūnus, maitinti juos, užtikrinti tinkamą aplinką ir jų gerovę. Tai padeda vaikams suprasti, kad gyvūnai yra priklausomi nuo žmonių rūpesčio ir išmokti būti atsakingais globėjais.

Kontaktas su gyvūnais padeda skatinti empatiją ir emocinę raidą. Vaikai mokosi suprasti gyvūnų jausmus, jų poreikius ir gebėti bendrauti su jais. Tai savotiška terapijos forma-  „Gyvūnų terapija“

Mūsų gyvūnų kambarys – suvokimo, kad esame gamtos dalis ugdymo proceso dalis, tai savotiška „Gyvūnų terapija“ ir gebėjimų rūpintis, prižiūrėti ugdymas.

Tiesioginio vaizdo stebėjimo kameros

VISAME DARŽELYJE ĮRENGTOS TIESIOGINIO VAIZDO STEBĖJIMO KAMEROS, suteikiančios galimybę tėvams realiu laiku matyti savo vaikus.

TURĖSITE GALIMYBĘ:

Galėsite matyti, kaip jų vaikas mokosi, bendrauja su kitais vaikais ir ugdo socialinius įgūdžius. Tai padeda suprasti, kaip jūsų vaiko pažanga ir bendravimas vyksta darželyje.

Mes atviri. Tiesioginio vaizdo stebėjimo galimybė padės Jums labiau pasitikėti darželio personalu ir įsitikinti, kad jūsų vaikas yra gerai prižiūrimas ir saugus.

Jei pastebėsite kažką, kas Jums kelia nerimą ir norėsite sužinoti daugiau apie savo vaiko dienotvarkę, elgesį – galėsite susisiekti su darželio personalu

Artumo ir saugumo jausmas ypač svarbus pirmaisias darželio lankymo mėnesiais, kuomet sunku jaustis atskirtiems nuo savo vaiko visos dienos metu.

Darželis laikosi griežtos privatumo politikos ir stengiasi užtikrinti, kad vaizdo įrašai ir transliacijos būtų prieinamos tik darželio personalui ir darželį lankančių vaikų tėvams. Ribojamas tam tikrų zonų matomumas, kad būtų išlaikytas vaikų/personalo privatumas.

sviesos vaikai

Moderni oro vėdinimo sistema

Pasirūpinome, kad darželyje būtų palaikoma geriausia oro kokybė. Įrengėme modernią oro vėdinimo sistemą, kuri:

Valo orą nuo dulkių, alergenų ir kitų teršalų. Tai padeda išlaikyti puikią oro kokybę darželyje, sumažinant alergijų ir kvėpavimo takų susirgimų riziką vaikams.

Mažiau peršalimo ir virusinių infekcijų plitimo rizikos!

Pasirūpinome, kad iki pat darželio važiuotumėte asfaltuota kelio danga (įvažiuojant iš Dvaro slėnio pusės)